Pařížská letiště – Charles de Gaulle (CDG), Orly (ORY)

Letenky do Paříže pořídíte na dvě pařížská letiště - Charles de Gaulle a Orly. Každé leží na jiném konci města, na což může být dobré brát ohled. O charakteristikách jednotlivých letišť se dočtete níže, včetně spojení do centra Paříže.

Online letenky do Paříže nakupujte na Královna.cz zde >>

(Rovněž můžete využít rezervační formulář v pravé části těchto stránek)

Letenky Paříž Charles de Gaulle (CDG)

Letiště Charles de Gaulle leží na severovýchodě Paříže. Jedná se o jedno z nejvytíženějších letišť v Evropě. Od centra města je vzdálené cca 23 kilometrů.
Oficiální www stránky obou pařížských letišť najdete zde (v angličtině, možno nahoře vpravo přepnout na francouzštinu). Oficiální kód letiště Charles de Gaulle je CDG.
Letiště má tři terminály, mezi kterými funguje bezplatná autobusová doprava. Terminál 1 vyřizuje mezinárodní lety s vyjímkou Air France, terminál 2 vyřizuje Air France a evropské lety a terminál 3 je zaměřený na charterové lety z letiště Charles de Gaulle.
Doprava z letiště CDG do centra Paříže je relativně jednoduchá. Můžete si vybrat mezi vlakem (TGV vlak je v centru za cca 45 minut a míří třeba na stanice Gare du Nord nebo Denfert-Rochereau, vlaky RER míří také na tyto stanice) nebo autobusem (autobus Roissybus míří na stanici Paris-Opera). Cena autobusu i vlaku je cca 10 EUR.
Z letiště Charles de Gaulle se také můžete rychle dostat do pařížského Euro Disney Landu, vlaky jsou tam do půl hodiny.
Online letenky na letiště Charles de Gaulle rezervujte zde nebo pomocí rezervačního formuláře v pravé části webu.

Letenky Paříž Orly (ORY)

Druhé největší epařížské letiště Orly vyřizuje především nízkonákladové a charterové lety, přesto je velmi vytížené. Orly leží na jihu Paříže, cca 15 km od města.
Oficiální www stránky obou pařížských letišť najdete zde (v angličtině, možno nahoře vpravo přepnout na francouzštinu).
Vlakové spojení z Orly je možné ve více variantách. Vlak Orlyval vás dopraví do stanice Antony, kde vás RER vlaky dopraví například do stanice Denfert-Rochereau, nebo můžete zvolit vlak na Gare d’Austerlitz, kde také přestoupíte na dopravu do centra, trvá cca stejně dlouho, půl hodiny.
Oblíbené autobusové spojení pomocí Orlybus jezdí na Denfert-Rochereau stanici. Tzv. Jetbus míří na stanici Villejuif-Louis Aragon, kde přestoupíte na metro. Air France autobusy jezdí na Porte d’Orléans, Gare Montparnasse, Duroc anebo Gare des Invalides.
Ceny spojení do Paříže pro vlak i autobus z letiště Orly jsou zpravidla do 10 EUR.
Online letenky na letiště Orly rezervujte zde nebo pomocí rezervačního formuláře v pravé části webu.

Letenky Paříž Beauvais (ORY)

Letiště Beauvais je třetím největším pařížským letištěm. Leží severně od Paříže, cca 90 km. Informace o něm připravujeme, nicméně najdete je i na oficiálním webu letiště zde.

Online rezervace letenek Paříž - Francie

Online letenky do Paříže nebo jinam do Francie a do celého světa je možné rezervovat prostřednictvím těchto stránek od Královna.cz, největšího online prodejce letenek. Letenky do Paříže a Francie rezervujte zde nebo na letenky využijte rezervační formulář v pravé části tohoto webu.

Online letenky Paříž


Online letenky do Paříže

Rezervujte letenky do Paříže z flexibilní a globální nabídky s využitím formuláře výše. Letenky kupujte od nejvetšího online prodejce letenek, rezervačního systému Královna provozovaného společností Student Agency. Online letenky do Paříže kupujte s Letenky-Paříž.

Letenky do Paříže u nás nakupujete z globální celosvětové nabídky linkových tarifů do Paříže. Celou rezervaci letenky provedete online včetně možné online platby. Navíc si k letence do Paříže rovnou online v rámci rezervace letenky můžete koupit cestovní pojištění. Rezervujte lety do Paříže z Prahy, nicméně vybrat můžete i jiná odletová místa, například Vídeň či Bratislavu.

Oficiální používané kódy letišť (které můžete do rezervace zadat místo názvu města) jsou PRG pro Prahu, PAR pro všechna pařížská letiště anebo CDG pro letiště Charles de Gaulle a ORY pro letiště Orly.

V online letenkové nabídce systému Královna najdete nabídku všech dostupných letů od společností, které do Paříže přímo létají (ČSA, Air France, Smart Wings).

Aktuální tipy a informace

Doporučujeme